Z coachingiem przez świat – czerwona czy niebieska?

Tytuł dzisiejszego wpisu nawiązuje do jednej ze scen filmu, który uwielbiam od czasu do czasu oglądać, pomimo tego, że nie jest to najnowsza produkcja. O jakim filmie wspominam? Jest to Matrix, wyreżyserowany przez braci/siostry Wachowskie.

Niebieska tabletka to synonim życia bez refleksji, pod dyktando systemu, który został stworzony, by ukryć nieprzyjemną prawdę przed ludźmi. To świat stworzony przez innych w celu wykorzystywania zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa. To życie w wiecznej nieświadomości – od początku, aż po kres istnienia.

Czerwona tabletka – to uświadomienie, otwarcie oczu na prawdę, brzydką, nieprzyjemną, niekomfortową, ale prawdę. To otwarcie swojego umysłu na rzeczywistość, taką jaką jest, a nie taką jaką ją widzimy. To refleksja i dotarcie do własnej świadomości oraz podświadomości, dzięki którym widzimy świat inaczej, wyraźniej, głębiej, dzięki połączeniu umysłu i serca.

Czerwona tabletka to upragniona wolność, choć na początku trudna, ale jednak warta wszystkich poświęceń.

Zawsze masz wybór. Wybór należy do Ciebie.

Chcesz znać siebie, poznać się szczerze, dogłębnie, chcesz wiedzieć kim jesteś, jaki jesteś, jaki bywasz, gdzie jesteś i kim możesz być, jaki możesz być. dokąd chcesz zmierzać?

Czy jednak wolisz niewiedzę, wolisz żyć narzuconym programem, doświadczać tylko tego, do czegoś ktoś da Ci dostęp, co umożliwi Ci ktoś z zewnątrz?

Wybierasz sen na jawie, czy wolisz obudzić się w zgodzie z prawdą i wolnością?

Prawda nie musi być przyjemna,

nie musi być lekka,

prawda może zaburzyć twoim komfortem,

może obnażyć twoje wady,

być może doprowadzi Cię do łez…

Czy jest warta starań?

Czy warto o nią walczyć?

Czy stać Cię na prawdę?

Czy naprawdę pragniesz wolności?

Chcę żebyś wiedział/wiedziała, że to twój system – choć być może nie jesteś jego autorem, nie musisz być tylko jego użytkownikiem. Możesz stać się programistą życia.

Wybierz to, co najlepsze dla Ciebie.

Narzucone wartości i normy? Wdrukowane schematy zachowań, nawyki?

Cudze opinie, osądy, oceny?

Życie pod dyktando oczekiwań innych ludzi?

Wybierzesz czerwoną, czy niebieską?

Stać Cię na poświęcenia w imię własnej wolności?

Zapraszam do przemyśleń – siegajdoprzyszlosci@gmail.com

Zapraszam do kontaktu – Damian Mruc