Rozwiązanie konkursu – Jak odnajdujecie magię Świąt?

Chcielibyśmy podziękować za tak liczne odpowiedzi na pytanie konkursowe dotyczące odnajdywania magii Świąt Bożego Narodzenia.

Postanowiliśmy nagrodzić trzy osoby, których odpowiedzi najbardziej przypadły nam do gustu, oraz ze względu na … magiczne wartości w nich zawarte.

Oto one:

Natalia – Radziejów

„Staram się zapomnieć o złych wydarzeniach z przeszłości, nie myśleć o tym, co może mnie spotkać w przyszłości, być tu i teraz razem z najbliższymi, poświęcać im czas, razem przygotowywać świąteczny wystrój, świąteczne potrawy… W tym odnajduję magię tych Świąt 🙂 „

Dla Pani Natalii nagrodą jest książka autorstwa Agnieszki Jucewicz pod tytułem „Czując”

Monika – Galway

” Po pierwsze to z pewnością sprawa indywidualna. Niektórzy z nas po prostu to czują i z niecierpliwością czekają na ten rodzinny czas. Inni, nienawidzą bo zmuszeni są siedzieć wspólnie przy jednym stole, z osobami za którymi nie przepadają. A ja? Ja po prostu uwielbiam magię i co najważniejsze, nauczyłam się nie stresować przygotowaniami do świąt. Ja po prostu się nimi cieszę. Zmieniłam podejście, nastawienie. Święta to nie mycie okien, obładowane koszyki sklepowe po same brzegi i gotowanie w pocie czoła, uginający się od jedzenia stół…  Święta to zapach radości i miłości. Nieważne czy spędzasz je z rodziną, przyjaciółmi czy samotnie. Jeśli masz w sercu miłość, każdy dzień jest jak święta Bożego Narodzenia, jest cudem.”

Dla Pani Moniki nagrodą jest książka autorstwa Michała Czerneckiego pod tytułem „Wybrałem życie”

Pani Sylwia z Ostrowa

” Dla mnie magia świąt polega na spędzeniu Wigilii u mojej mamy z moim rodzeństwem. Dzielimy się obowiązkami, każdy ma jakieś zadanie, coś do przygotowania. Tak naprawdę najpiękniejszy jest ten wspólny czas, który obfituje w wygłupy i żarty gdyż nasza rodzina ma spore poczucie humoru. Sporo u nas małych dzieci więc jest bardzo głośno i bardzo intensywnie…. Jednak najwspanialsze chwile to ich reakcja na choinkę, ich radość z prezentów, ich przytulanie się…, to że potrafią cieszyć się ze wszystkiego. Może warto brać przykład z nich…. choć przez moment żyć chwilą, odsunąć na bok troski, żale i smutki, w każdym dostrzec coś dobrego, wartego uwagi. Radość dziecka to już jest magia przez wielkie „M”. 

Kierując się słowami piosenki magii powinniśmy poszukiwać wszędzie :)”

Dla Pani Sylwii nagrodą jest książka Jakuba Czarodzieja pod tytułem „Magia zmiany”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich czytelników do aktywnego udziału w organizowanych konkursach.

Wasz zespół Sięgaj Po Więcej 🙂